PROGRAM

Onsdag 10 juli

08.00   Utlämning av inträdesbadgar i Hotel Skansens Courtecy disk.

Företagspresentationer

(Alla presentationer spelas in och kommer att finns tillgängliga efter eventet)
 

Företagspresentationer

08.00  Atrium Ljungberg
 
          "Delårsrapport jan-jun 2019"

          Annica Ånäs, Vd
             Lokal: Konferenslokal Kongressen

09.30  Catena           

            "Att utveckla logistikpositioner för morgondagens handel"

             Benny Thögersen, Vd

             Peter Andersson,  vVd, CFO , Göran Jönsson, Regionchef Helsingborg

             Lokal: Bjäre
 

09.30  Brinova   "Brinova - med ett ben i framtiden"

             Per Johansson, Vd
             Malin Rosén, vVd 

             Lokal: Bjäre

 

10.00  Fabege

            "      "

            namn

            Lokal: Bjäre

10.00   Fastpartner  "Delårsrapport jan-jun 2019 och bolagets hållbarhetsarbete"

             Sven-Olof Johansson, Vd

             Christopher Johansson, vVd

             Daniel Gerlach, CFO
             Lokal: Båstad

10.30   Wihlborgs Fastigheter AB  "Delårsrapport jan-jun 2019"

             Ulrika Hallengren, Vd

             Arvid Liepe, CFO

             Lokal: Bjäre

10.30   Platzer    "        "

             P-G Persson, Vd

             Lokal: Båstad

11.00   Diös   "Trender för framgångsrik stadsutveckling"

             Mia Forsgren, kommunikationschef

             Lokal: Bjäre

11.00   Balder   "Bolagspresentation" 

             Erik Selin, Vd 
             Lokal: Båstad

11.30  Lunch på Papas

12.45  Samling i Kongressen, Hotel Skansen

12.55  Kapitalmarknadsdagarna 2019 - Erik Paulsson hälsar välkommen till dag 1
           Anders Nelson, Vd på Backahill

              Huvudmoderator: Gunther Mårder, Vd på Företagarna

13.00  "pågår"
           
pågår

               Panel: 

               Knut Rost, Vd på Diös 

               P-G Persson, Vd på Platzer 

               Ulrika Hallengren, Vd på Wihlborgs

               Analytiker:

               Erik Granström, Carnegie

13.40  "Vilken är vinnaraktien?" - Duell
           
 Annica Ånäs, Vd på Atrium Ljungberg  

               Knut Rost, Vd på Diös
               Sven-Olof Johansson, Vd
Fastpartner

               Åsa Bergström, vVd och CFO på Fabege


               Analytiker:

               David Flemmich, Handelsbanken

               Tobias Kaj, ABG Sundal Collier

14.20  Paus

14.50  "Fastigetsaktierna - Vart flyter investerarnas pengar?"
           
AP4, Olle Nyström, Senior portföljförvaltare fastigheter

   

               Panel:

               Biljana Pehrsson, Vd på Kungsleden 

               Ilija Batljan, Vd på SBB Norden 
 

               Analytiker:

               Henrik Livijn, Carnegie Investment Bank 

15.20  "Vilken är vinnaraktien?" - Duell
           
 Benny Thögersen, Vd påCatena

               Erik Selin, Vd  på Balder                
               P-G Persson, Vd på Platzer

               Ulrika Hallengren, Vd på Wihlborgs
              
 
               Analytiker:

               Albin Sandberg, Kepler Cheuvreux

               Nicklas Höglund, Nordea

16.00  Paus

16.30  "Urbanisering - Urban Express"
           Per 
Schlingmann
              

17.20  Summering av dagen

17.30  Mingelstund innan middagen
           
- 18.00 Buss från torget till Riviera
              - 18.45 Buss från Riviera till Hamnplats 3

19.30  Middag på Hamnplats 3

              - 22.00 Buss från Hamnplats 3 till Riviera avgår med jämna mellanrum fram till kl 23.00

0

Tisdag 9 juli

KMD-logotyp-brun-webb.gif

Deltagare

     Namn, Företag



   
   

KMD2022_värdar_inkl KMD logo.jpg